Rekolekcje powołaniowe na Jasnej Górze


Tradycyjnie już na przełomie maja i czerwca (29 V – 2 VI) odbyły się w Częstochowie, ogólnopolskie rekolekcje dla kandydatów do Zgromadzenia Salezjańskiego. W tym roku wzięło w nich udział 16 osób. Rekolekcje prowadzone były przez duszpasterzy powołań z czterech polskich inspektorii.

Przez kilka dni spędzonych u stóp Jasnej Góry, uczestnicy rekolekcji mieli możliwość potwierdzić swoją decyzję powołaniową. Sprzyjać temu miały m.in. osobista i wspólnotowa modlitwa w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, konferencje wygłoszone przez księży inspektorów, udział w zajęciach prowadzonych przez psychologa, spotkanie z nowicjuszami z Kopca oraz zapoznanie się z funkcjonowaniem i życiem w nowicjacie zakonnym.


Czas refleksji, modlitwy i spotkań ubogacały także momenty wzajemnej integracji, rozmów, jak również wspólne zwiedzanie Jasnej Góry (Sala Rycerska, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion Św. Rocha, Bazylika) oraz Muzeum monet i medali Jana Pawła II z bogatą ekspozycją, liczącą ponad 5,5 tys. numizmatów z wizerunkiem papieża Polaka.