Jak na ulicy mówić młodzieży o Bogu? Czy można poznać papieża biegając po mieście? W jaki sposób zostaje się księdzem? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczestnicy „weekendu z ks. Bosko” zorganizowanego w dniach 18-20 maja, w Łodzi.

O nowoczesnych formach ewangelizacji opowiadał ks. Michał Misiak, duszpasterz Archidiecezji Łódzkiej pracujący na co dzień z młodzieżą; organizator m.in. koncertów i dyskotek ewangelizacyjnych, założyciel Szkoły Tańca „Dance Hope” i Akademii Parkour. Dzieląc się swoim doświadczeniem kapłaństwa zwrócił uwagę na konieczność głoszenia Dobrej Nowiny także poza murami kościoła, w środowiskach, w których obecni są młodzi ludzie.

Centralnym wydarzeniem weekendowego spotkania był udział w liturgii święceń prezbiteratu dk. Dariusza Skowrona sdb. Uroczystościom przewodniczył J. E. Ks. Bp. Ireneusz Pękalski. W kazaniu ukazał postać kapłana jako dobrego pasterza, wskazując zaś na puste miejsce, które pozostało po neoprezbiterze, zaprosił młodzież do kontynuowania misji ks. Bosko.


W sobotę odbyła się ponadto gra miejska poświęcona bł. Janowi Pawłowi II. Inicjatywa gry terenowej ulicami Łodzi powstała z myślą uczczenia 25 rocznicy wizyty Ojca Świętego w tym mieście. W zabawie przeprowadzonej w ramach archidiecezjalnego święta młodzieży – Diecezjady, wzięło udział 15 drużyn. Zawodnicy, odkrywając miejsca związane z pobytem papieża w Łodzi musieli zaliczyć dziesięć punktów kontrolnych, na których trzeba było wykazać się wiedzą nt. życia i nauczania Jana Pawła II. W trwającej prawie cztery godziny rywalizacji „Grupa Janka B.”, jak nazwali się uczestnicy „weekendu z ks. Bosko” zajęła II miejsce.

W programie „weekendu” nie zabrakło także czasu na modlitwę i rekreację przeżywaną wspólnie z animatorami z łódzkiego oratorium.

Organizatorem „weekendu z ks. Bosko” był Ośrodek młodzieżowo-powołaniowy z Czerwińska n/Wisłą. Uczestników spotkania: ministrantów i wychowanków oratoriów z Łodzi, Tolkmicka i Ełku gościła łódzka wspólnota salezjańska z ul. Wodnej.