Jak rozeznać powołanie? Czy Bóg chce, abym został salezjaninem? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy spotkania powołaniowego, które odbyło się w dniach 24-26 lutego w bursie salezjańskiej w Warszawie.

W spotkaniu formacyjnym, które jest bezpośrednim przygotowaniem do prenowicjatu uczestniczyło sześciu chłopaków z Płocka, Żyrardowa, Zduńskiej Woli i Kutna-Woźniakowa.

Wspólnie spędzony czas był okazją do głębszego przyjrzenia się własnemu powołaniu. W programie weekendu nie zabrakło bowiem momentów na modlitwę i osobistą refleksję. Nabożeństwo drogi krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, konferencje nt. motywacji i kryteriów rozeznania powołania kapłańskiego i salezjańskiego służyły jako pomoc w odkrywaniu woli Bożej.

Szczególnym doświadczeniem dla uczestników spotkania były odwiedziny w tzw. "szarym domu" sióstr urszulanek SJK. Jest to niemy świadek Powstania Warszawskiego, miejsce, w którym przebywali: św. Urszula Ledóchowska i bł. Jan Paweł II. Bogatą historię domu i osób z nim związanych przybliżyła s. Janina Chmielińska, która podczas Powstania Warszawskiego była sanitariuszką w zgrupowaniu AK "Kryska".

Był to pierwszy tego typu zjazd. Kolejny jest planowany wspólnie z inspektorką pilską, ponieważ od tego roku kandydaci inspektorii pilskiej i warszawskiej razem będą w okresie wakacji odbywać dwumiesięczne przygotowanie do nowicjatu.

Za otwartość i pomoc w zorganizowaniu spotkania, szczególne podziękowania dla wspólnoty z warszawskiej bursy.