Organizowane każdego roku „weekendy z ks. Bosko” to propozycja Ośrodka „Emaus” w Czerwińsku skierowana do osób pragnących pogłębić swoją wiarę lub rozeznać powołanie. W miniony weekend odbyło się kolejne spotkanie z tego cyklu, tym razem w formie spływu kajakowego.

W zorganizowanym przez Bursę Salezjańską w Warszawie i Ośrodek „Emaus” wyjeździe  wzięło udział 12 osób. Wśród nich byli wychowankowie bursy oraz ministranci i animatorzy oratoriów z Żyrardowa i Kutna-Woźniakowa. Trasa spływu wiodła przez jeden z najpopularniejszych szlaków wodnych w Polsce – Czarną Hańczę i Kanał Augustowski. „Weekend” był nie tylko okazją do podziwiania malowniczych krajobrazów Puszczy Augustowskiej, ale również sprzyjał nabywaniu nowych umiejętności oraz uczeniu się współpracy i wzajemnej odpowiedzialności. Nie zabrakło także elementów integracji i czasu na lepsze poznawanie się m.in. przy ognisku czy grze w piłkę. Momentem szczególnym weekendowego spotkania była niedzielna Eucharystia, sprawowana w kaplic Salezjańskiego Domu Młodzieżowego w Różanymstoku. Był to także czas refleksji nad swoim powołaniem. Rozważanie ewangelicznej przypowieści o gospodarzu powołującym do pracy w winnicy było zachętą do odkrywania i przyjmowania Bożej propozycji życia.

Zaangażowanie salezjanów pracujących w warszawskiej bursie i gościnność wspólnoty w Różanymstoku przyczyniły się do przeprowadzenia „weekendu z ks. Bosko”, jak również dały uczestnikom spotkania możliwość poznania salezjańskich dzieł wychowawczych.